Güvenilir ip tv nasıl anlaşılır? Dolandırıcıların yöntemleri nelerdir? - IPTV SATIN AL

Güvenilir ip tv nasıl anlaşılır?

Güvenilir ip tv sağlayıcısı bulmak son günlerde çok zorlaştı. Öncelikle bu yazıda anlatacaklarımıza bakarak bile tam olarak güvenilir olduğunu anlayamazsınız. Fakat dolandıcıların kullandıkları yöntemleri bilirseniz daha dikkatli olursunuz. Sahte ip tv satıcısı nasıl anlaşılır bir kaç maddede bakalım;

 

1- Test yayını mutlaka isteyin

Test yayını en önemli hususlardan biridir. Test yayını aldığınız ip tv satıcısının en azından ip tv sağlayacak alt yapıya sahip olduğunu anlamış olursunuz. Ayrıca ip tv test yayınını kullanarak serverların kalitesini ve takılma olup olmayacağını görme imkanınız olacaktır. Ayrıca ip tv sağlayıcısından bağımsız internet bağlantınız yayınları izlemeye yeterli mi onu da görmüş olacaksınız. İnternet alt yapınız yeterli değilse boşuna ücret ödemeden uydu yayınlarına ya da kablolu tv yayınlarına dönebilirsiniz. Son olarak test yayını vermek istemeyen ip tv satıcılarından uzak durmanızı tavsiye ederiz. Test yayınınızı almadan ödeme yapmamaya dikkat ediniz.

 

2- Fiyat

Her alanda olduğu gibi ip tv dolandırıcıları genellikle fiyatı çok düşük tutarak sizi kandırmaya çalışır. iptvkur ekibi olarak belli bir fiyatın altında ip tv servisi sağlamanın mümkün olmayacağına sizi temin edebiliriz. Bir kaç adres gezip ortalama fiyatları görebilirsiniz. Bizim iptv fiyatlarımızı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz. Bu ortalamanın çok altında gördüğünüz fiyatlara itibar etmemenizi öneririz.

 

3- Web sitesi tasarımı

Bir çok alanda olduğu gibi ip tv satışı alanında da kötü web sitesi tasarımı bir güven kayıbına yol açmaktadır. Her ne kadar iyi tasarımlı web siteleri dolandıcı değildir diyemesek de, özenilmemiş ve hazır tasarıma sahip web sitelerinden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca çok fazla görselden oluşan her yerden sürekli bir şeyler çıkan web sitelerinden de uzak durmanızı tavsiye ederiz. iptvkur.com ekibi olarak web sitesi tasarımımızı özel ve özenerek yaptırdık. Bu işlemler maliyetli olduğu için genelde ip tv dolandıcıları hazır ve eski web siteleri kullanmaktadır.

 

4- Alan adı – domainin önemi

Alan adı web sitesine girmek için yazdığınız ya da google görüp tıkladığınız sitenin erişim adresi (linki)dir. Iptv dolandırıcıları çok sık isim değiştirmek zorunda kaldıkları için genellikle .com uzantılı olmayan daha ucuza maal edilebilen alan adları kullanmaktadırlar. Alan adlarının düzgün bir yapıda olmaması sahte ip tv satıcılarını anlamada önemli bir etkendir. Güvenilir ip tv satıcıları genelde anlamlı alan adları kullanırlar.

 

5- İletişim

Bazen dolandırıcılar test yayını açıp satış yaptıktan sonra iptv yayınınızı kapatabilirler. Bu aşamada yukarıdaki her şeye dikkat etseniz bile dolandırılabilirsiniz. Burada karşınızdaki kişiyle kurduğunuz iletişim çok önemlidir. Genelde hazır cevaplar veriliyorsa, sorduğunuz sorulara düzgün cevaplar alamıyorsanız dikkat etmelisiniz.

 

Bu yazıda ip tv satışı yaptığını iddaa eden dolandırıcıları anlamanız ve tespit edebilmeniz için dikkat etmeniz gereken noktaları yazmaya çalıştık. Bunlara dikkat ederek dolandırılma ihtimalinizi en aza indirebilirsiniz fakat bu koşulları sağlayan bir çok dolandırıcıda piyasada mevcuttur. IP tv keyfinizin bölünmemesi için yukarıdaki noktalara dikkat ederek alışveriş yapmanız faydanıza olacaktır.

Keyifli seyirler iptvkur ekibi.