Arnix samba iptv nasıl kurulur? Detaylı ve görselli anlatım - IPTV SATIN AL
Arnix samba. ip tv destekleyen uydu alıcısıdır

Arnix samba iptv nasıl kurulur?

Arnix samba ip tv ülkemizde yaygın kullanılan ve kurulumu kolay olan iptv lerin başında gelmektedir. Bu cihaz üzerinden normal uydu yayınlarını ve ip tv yayınlarını kolaylıkla takip edebilirsiniz.

 

Satın almış olduğumuz iptv linki nereye yazılır?

Arnix samba ip tv cihazına xtream ip tv bilgilerini girmek için aşağıdaki adımları takip edin

Menü iptv -> xtream iptv bölümünden ayarlara girelim. Şimdi aşağıda istenen  Sunucu URL, kullanıcı adı ve şifreyi linkin içerisinden nasıl bulacağınıza bakalım.

 

Verilen linkten Kullanıcı adı, Şifre, Sunucu URL’si bulma;

Satın aldığınız iptv linkin alttaki link olduğunu düşünelim ve örnekle devam edelim;

http://deneme.net:8080/get.php?username=orhan3213&password=qUCkt9ssahN7U&type=m3u_plus&output=mpegts

Sunucu URL: Aldığınız link içerisinde aslında yukarı yazmanız gereken bilgiler genelde vardır. HTTP ile başlayıp genelde port numarasıyla biten kısım Sunucu URL kısmını ifade eder bizim örneğimiz için Sunucu URL kısımı burasıdır -> http://deneme.net:8080

 

Kullanıcı adı: IPTV sağlayıcınızdan aldığınız URL içerisinde kullanıcı adınız username=” ile “&” işareti arasında kalan kısımdır. Örneğimize baktığımız kullanıcı adımız -> orhan3213 diyebiliriz.

 

Şifre: Aynı URL içinde “password=” ile “&” arasında kalan kısım ise bizim ip tv şifremizdir. Örneğimizdeki şifremiz -> qUCkt9ssahN7U diyebiliriz.

 

URL’de geri kalan parametreler Arnix cihazımıza kurulumda işimize yaramayacağı için onları şimdilik es geçebiliriz. Yukarıdaki bilgilerle gerekli alanları doldurduktan sonra kaydet diyerek aşağıdaki görseldeki TV kısımına ilerleyip. IPTVnizin tadını çıkartabilirsiniz.

 

 

Yada bu işlemleri bilgisayar veya telefonumuzla bağlanarakta yapabiliriz. Bu şekilde bağlantı yapacağımız zaman dikkat edilmesi gereken tek şey aynı ağ üzerinden bağlanmamız olacaktır. Yani tv cihazınız ile pc cihazınız aynı ağ üzerinden bağlı olmalı aksi taktirde bağlantımız başarısız olacaktır.

PC ile arnix samba iptv aynı ağ üzerinden bağlantımızı yaptıktan sonra satın almış olduğunuz iptv linkini nasıl çalıştırılır?

Arnix samba iptv’mizin televizyonla olan bağlantılarını yaptıktan sonra cihazımızı herhangi bir kanalda açalım. Kanal değiştirdiğimizde ekranın alt kısmında resimde görüldüğü gibi kanal bilgisi, sinyal gücü kalite vb IPv4:192.168.0.12 yazar. Aynı zamanda bu şekilde cihazınızı istediğiniz şekilde yönetebilirsiniz.

Bu ıp adresini pc’mizin url yazdığımız kısıma yazalım.

İlk kısımda anlattığımız yöntemlerle gerekli bilgileri IPTV sağlayıcınızdan aldığınız URL içerisinden bulup aşağıdaki ilgili alanları doldurabilirsiniz.

Bu paneldeki bilgileride eksiksiz ve hatasız girildikten sonra cihazınıza satın almış olduğunuz iptv linkinizi kopyalamış ve çalıştırmış olursunuz.

 

IP TV paketlerimizi incelemek için buraya tıklayabilirsiniz

İyi seyirler